Przejdź do treści

Kolektory Słoneczne

Ogrzej wodę promieniami słonecznymi i nie martw się rachunkami.
Systemy solarne

Kolektory słoneczne

Bardzo popularne w ostatnich latach rozwiązanie służące do podgrzewania wody użytkowej w domu, a nawet wspomagające ogrzanie budynku. Zostały docenione głównie za wygodę, trwałość ale przede wszystkim za wymierne oszczędności. Jeśli system jest dobrze skonfigurowany, może wypracować 80-90% zapotrzebowania na ciepłą wodę użytkową.

Energy Planet instalacje solarne

Systemy solarne

Instalacje solarne doskonale sprawdzają się w gospodarstwach domowych, ale nie tylko. Zostały docenione również przez  gospodarstwa rolne, firm, hotele, szpitale, rożnego rodzaju obiekty sportowe oraz obiekty użyteczności publicznej.

Energia słoneczna

Kolektory słoneczne, jak sama nazwa wskazuje wykorzystują do wyprodukowania ciepła właśnie promienie słoneczne i dlatego też stanowią ekologiczne i tanie źródło energii.

Sprawdzone systemy grzewcze

Technologia solarna jest już tak popularną metodą generowania oszczędności w codziennym życiu. Sprawdzone przez wielu pod względem trwałości i wygody użytkowania.

Kolektory słoneczne

Oferujemy różnego typu i różnej wielkości kolektory słoneczne, pracujące na zasadzie konwersji fototermicznej. We wszystkich kolektorach wykorzystane są wysokoselektywne powłoki tytanowo – kwarcowe oraz materiały najwyższej jakości, odporne na działanie wysokich temperatur i warunków atmosferycznych, w tym specjalistyczne szkło solarne.

Zastosowanie w kolektorach słonecznych – płaskich lub pionowych, podwójnej harfy o przepływie szeregowo-równoległym zapewnia równomierny odbiór ciepła z całego kolektora. Stosujemy unikalną technologię łączenia rurek absorbera za pomocą technologii pełno-powierzchniowego styku z płaszczyzną absorbera, co daje siedmiokrotnie większą powierzchnię styku niż przy tradycyjnych rozwiązaniach.

Szczegóły techniczne kolektorów słonecznych dostępne są na kartach katalogowych i w opisach produktów.

  • Kolektory AMX dostępne są w trzech wymiarach, tj. 2.0, 2.51 oraz 2.85 w obudowie aluminiowej;
  • Kolektory SX dostępne są w trzech wymiarach, tj. 2.0, 2.51 oraz 2.85 w obudowie aluminiowej malowanej na czarno;
  • Kolektor próżniowy PR dostępny jest w konfiguracji 12 rur boro-krzemianowych, powlekanych antyrefleksyjnie, połączonych w technologii bezpośredniego przepływu, która jest dużo bardziej zaawansowana i efektywniejsza niż technologia typu Heat Pipe.

ENERGY PLANET W LICZBACH

112
ZAMONTOWANYCH KOLEKTORÓW SŁONECZNYCH
112
ZAMONTOWANYCH PANELI FOTOWOLTAICZNYCH
12
ZAMONTOWANYCH POMP CIEPŁA
12
ZAMONTOWANYCH SYSTEMÓW CHŁODZENIA
Oferta

Nasza specjalność to odnawialne źródła energii.

Panele fotowoltaiczne

Produkuj własną energię elektryczną, magazynuj nadmiar i wykorzystuj w okresie kiedy brakuje słońca i nie jest wytwarzana tak mocno jak latem. Masz rok na wykorzystanie tej energii.

Pompa ciepła

Inwestycja, która się opłaca. Generuje niskie koszty eksploatacyjne oraz szybko zwraca się koszt instalacji. Rozwiązanie ekologiczne,  ograniczające zanieczyszczenie środowiska.

Klimatyzacja

Dzięki klimatyzacjo możemy mieć we własnym domu optymalną temperaturę dla lepszego samopoczucia oraz oczyszczenia powietrza. Obecnie klimatyzatory oszczędzają do 70% emergii.

energyplanet

Zainteresowła Cię nasza oferta? Skontaktuj się z nami pomożemy w doborze i doradzimy.

Firma Energy Planet działa w dziedzinie odnawialnych źródeł energii. Wykonujemy instalacje fotowoltaiczne, kolektory słoneczne, pompy ciepła i klimatyzacje.

Dane kontaktowe

Energy Planet Serwis
Mariusz Marcinkowski
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 42,
47-400 Racibórz
tel.: 796 559 334